Skoki napięcia i sprzęt komputerowy
Naprawa zepsutego komputera w serwisie nie zawsze jest tania. Trzeba się liczyć z tym, że komputer mógł ulec poważniejszej awarii przez co serwisowanie go może kosztować na prawdę dużo. Zepsuć się może praktycznie każda część wewnątrz maszyny.
Najczęściej psują się karty graficzne w wyniku przegrzania oraz procesory również z tego samego powodu. Najgorszy z możliwych scenariuszy dla komputera i w sumie każdego innego sprzętu elektronicznego to nagły skok napięcia w sieci. Takie skoki trwają ułamki sekundy i nie zawsze bezpieczniki w domu i w zasilaczu komputera zdążą zareagować. Wtedy już raczej komputer nadaje się do wymiany.
Drogie naprawy małych części
Czasem z pozoru drobne usterki mogą być bardzo drogie w naprawie czy serwisowaniu. Małe i drobne elementy np. na płycie głównej bardzo trudno jest wymienić i potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu do lutowania oraz odpowiednio przeszkolonej osoby. Ceny takich napraw potrafią sięgać paruset złotych za pojedynczy element.
Często taniej wychodzi zakup całego elementu, nawet nowego, niż próby ratowania starego, często mocno zużytego elementu.
Komputery typu PC- Wikipedia
Komputer domowy ? mikrokomputer przewidziany do zastosowań domowych (gry komputerowe, multimedia, rozrywka), zazwyczaj o uproszczonej konstrukcji w stosunku do typowego komputera osobistego, ale z dobrymi możliwościami multimedialnymi.
Wczesne komputery osobiste, takie jak IBM PC z 1981 roku, rzadko były używane w zastosowaniach domowych - ich cena była wysoka, a możliwości graficzne i dźwiękowe niewystarczające. Specjalne domowe modele komputerów PC, np. IBM PCjr (1984), też nie zdobyły wtedy dużej popularności.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_domowy