Wysyłanie zaproszeń ślubnych
O zaproszenia ślubne należy zadbać z odpowiednim wyprzedzeniem. Poszukiwania firmy poligraficznej, bądź pracowni artystycznej powinno rozpocząć się nawet rok przed ślubem, aby zbadać wszystkie oferty (np. poprzez zamawianie próbek) i zaplanować odpowiedni projekt. Przygotowywanie projektów i ich realizacja przez przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji zaproszeń trwa mniej więcej trzy miesiące. Okres ten może być krótszy przy zaproszeniach tradycyjnych. Niezbędnym czynnikiem jest poproszenie firmy-realizatora o określenie terminu wykonania zlecenia. Gotowe zaproszenia wysyłamy, bądź dostarczamy osobiście minimum na 6-8 tygodni przed datą ślubu. Dobrze jest jednak zaproszenia rozdać na 3 miesiące przed weselem, aby goście mogli się odpowiednio przygotować. Zawiadomienia możemy wysłać nieco później, bo nawet 4 tygodnie przed uroczystością. Dodatkowo szczególną uwagę przy tworzeniu i wypełnianiu zaproszeń należy zwrócić na odpowiednią odmianę i formę nazwisk gości oraz na zabezpieczenie się w dodatkowe zaproszenia i koperty, w razie pomyłki, bądź niespodziewanego uzupełniania listy gości
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne
Ozdabianie kartek świątecznych
Produkcja kartek świątecznych jest bardzo dochodowym zajęciem zwłaszcza w okresie największych świąt religijnych. Zresztą osoby wyrabiające kartki świąteczne bardzo często zajmują się również wyrabianiem innego rodzaju kartek, dlatego nie powinny one mieć problemów z utrzymaniem swoich firm usługowych pod warunkiem, że nie będą za bardzo zawyżać cen oferowanych przez siebie usług.
Bardziej drogie mogą być kartki ozdabiane lub grające czy produkowane w bardziej nietypowych kształtach, jednak trzeba przyznać, że to od klienta zależy jakiego rodzaju kartkę wybierze z całego zestawu dostępnych w danym sklepie kartek. Sama sprzedaż kartek świątecznych prowadzona jest w bardzo różnych miejscach, zarówno w sklepach, jak i w kioskach.
Zaproszenia ślubne, zasady stylistyczne. Cytat z Wikipedii
Przy redagowaniu treści zaproszenia należy przede wszystkim sprawdzić pisownię odmiany nazwisk, nazwy kościoła lub urzędu, restauracji, gdzie odbyć ma się wesele lub przyjęcie. Zaproszenie nie powinno zawierać kropek na końcu akapitów. Treść najlepiej, aby była zwięzła, krótka i elegancka. Daty pisane w zaproszeniu powinny pisane być słownie, ale można słownie napisać jedynie miesiąc, a dzień i rok w formie cyfrowej. Zawsze stosujemy pełne imiona i nazwiska, a nie inicjały w treści. Ogólnie zasada jest taka, że im mniej skrótów, tym lepiej, pamiętajmy, iż jest to pismo oficjalne i musimy zachować elegancję i etykietę.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne