Wykonywanie zawodu psychiatry
Zawód psychiatry może być wykonywany po odbyciu odpowiednich studiów. Przygotowanie do wykonywania zawodu psychiatry stanowią nie tylko studia teoretyczne, ale też praktyki odbywane w różnych ośrodkach. Tylko odbycie takich praktyk będzie pozwalało na dobre wykonywanie zawodu psychiatry, który jest bardzo trudnym i wymagającym zawodem. Dlatego każdy psychiatra powinien być osobą spokojną i stabilną emocjonalnie oraz posiadającą zdolności wnikliwej obserwacji innych ludzi. W obecnych czasach psychiatrzy mogą pracować w publicznych i prywatnych poradniach psychiatrycznych oraz posiadać własne gabinety, prowadzone w wynajętych lokalach użytkowych. Poza tym psychiatrzy pracują na oddziałach szpitalnych.
Rehabilitacja ortopedyczna osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich
Wszystkie osoby w jakimś stopniu niepełnosprawne powinny być poddawane rehabilitacji ortopedycznej. Taka rehabilitacja odbywana w państwowych przychodniach może być wspomagana przez wizyty u wybitnych specjalistów lub prywatną rehabilitację ortopedyczną świadczoną w warunkach domowych. Podobnej rehabilitacji ortopedycznej muszą być poddawane osoby nieuleczalnie chore, które ze względu na swój stan nie mogą za bardzo wychodzić z domu, żeby móc w ten sposób ćwiczyć poszczególne mięśnie i stawy. Szczególne znaczenie trzeba przyznać rehabilitacji osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich oraz osób leżących. Może być ona prowadzona jedynie przez specjalistów. Nawet najbliżsi muszą uważać z wykonywaniem ćwiczeń u osób z głęboką niepełnosprawnością.
Tarczyca pod kontrolą
Jednym z najczęstszych problemów, jakie wymagają konsultacji z endokrynologiem jest z pewnością nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Gruczoł ten znajduje się w okolicach szyi, a wydzielane przez niego hormony mają duże znacznie dla naszego organizmu. Jakie objawy mogą świadczyć i kłopotach? W przypadku nadczynności tarczycy będą to spadek masy ciała, osłabienie, pieczenie i ból gałek ocznych, a czasem wytrzeszcz oraz przyspieszone tętno. O niedoczynności tego gruczołu świadczy przyrost wagi, osłabienie, stany depresyjne i suchość skóry. W obu przypadkach należy udać się do endokrynologa, który postawi jednoznaczną diagnozę po przeprowadzeniu odpowiednich badań i wskaże w jaki sposób należy postępować.