Państwowe gabinety stomatologiczne
Wiele osób nie może sobie pozwolić na ciągłe korzystanie z prywatnej stomatologii. Niektórzy nie są w stanie przeznaczyć funduszy nawet na okazjonalne leczenie prywatne. Wobec tego darmowa stomatologia jest wciąż bardzo popularna. Dzieje się tak tym bardziej dlatego że państwowe gabinety kosmetyczne są obecnie bardzo dobrze wyposażone, czyste i zadbanie, a korzystanie z zabiegów stomatologicznych w nich przeprowadzanych bardzo często jest po prostu bezbolesne, a lekarze starają się o to, aby nawet te zabiegi, które muszą się łączyć z jakimiś nieprzyjemnymi odczuciami nie były dla pacjentów za bardzo uciążliwe. Dlatego nie trzeba obawiać się skorzystania z usług państwowego gabinetu stomatologicznego zwłaszcza wówczas, gdy rozpoczyna się dłuższe leczenie.
Środki protetyczne
Zabiegi protetyczne mogą być wykonywane jedynie w dobrej jakości gabinetach dentystycznych. Oczywiście tego rodzaju zabiegi mogą być wykonywane również w ogólnych gabinetach dentystycznych, jednak one także muszą zostać odpowiednio wyposażone również pod względem protetycznym, aby można było w nich zakładać protezy zębowe. Wobec tego dentyści rozpoczynający działalność protetyczną muszą postarać się o posiadanie dobrze wyposażonego gabinetu posiadającego dostęp do wszelkich sprzętów protetycznych. Ich uzupełnieniem będą różnego rodzaju narzędzia protetyczne, które będą używane na kolejnych etapach wykonywanych zabiegów protetycznych. Tylko wówczas protetyk będzie mógł czuć się dobrze przygotowany do wykonywania zabiegów protetycznych.
Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne
Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (niedające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna