Wymagania sprzętowe umożliwiające korzystanie z aplikacji www
Aplikacje www działają przede wszystkim w internecie, ale mogą też działać bez dostępu do internetu, muszą po prostu zostać zainstalowane na komputerze. Ściąganie aplikacji internetowych nie jest łatwym zadaniem, ponieważ można wprawdzie szybko znaleźć interesującą nas aplikację, ale jej ściągniecie może potrwać nawet kilka godzin, a w tym czasie trzeba będzie utrzymywać stałe połączenie z internetem najlepiej takie, które będzie zapewniało działanie internetu w jednostajnym tempie.
Poza tym do ściągania aplikacji potrzebujemy internetu o nieograniczonym dostępie albo takiego, który daje nam możliwość ściągania plików o dużej pojemności. Powinniśmy także pamiętać, że niektóre aplikacje wymagają posiadania sprzętu o określonych parametrach technicznych żeby mogły dobrze funkcjonować.
Cytat z Wikipedii o aplikacji internetowej
Aplikacja internetowa (ang. web application), zwana również aplikacją webową ? program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się poprzez sieć komputerową z hostem użytkownika komputera z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącego w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej.
W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW. Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np. CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np. PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji. Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta.
Przykładem aplikacji internetowej jest mechanizm edycji treści encyklopedii Wikipedia. Inne witryny WWW należące do tej kategorii to np. serwis aukcyjny Allegro czy księgarnia internetowa Merlin.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa
Współpraca pracowników przedsiębiorstwa poprzez łącze internetowe
Kierownicy przedsiębiorstw dbają o to, żeby ich firmy funkcjonowały należycie pod każdym względem. W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez dobrego oprogramowania i współpracy pracowników z wykorzystaniem firmowych laptopów oraz łącza internetowego. Dlatego kierownicy firm zatrudniają informatyków, którzy są odpowiedzialni za tworzenie firmowego oprogramowania.
Oprócz tego informatycy współpracują z grafikami i webmasterami w tworzeniu firmowej strony internetowej, z której będą mogli korzystać potencjalni klienci. Do zadań informatyków należy również stworzenie takiego firmowego systemu, który będzie umożliwiał i ułatwiał pracownikom nawiązywanie współpracy przy wykorzystaniu swoich laptopów.