Własna firma a aplikacje internetowe
Coraz częściej przedsiębiorcy nawiązują długotrwałą współpracę z wysoko wykwalifikowanymi informatykami. Dzięki temu można uzyskać naprawdę doskonałe i niema gwarantujące sukces oprogramowania, które nie tylko pozwolą na zdobycie nowych klientów czy przekonają do pozostania na dłużej osób korzystających już z usług danej firmy, ale także usprawnią funkcjonowanie przedsiębiorstwa.
Nic więc dziwnego, że programy dla firm tworzone przez doświadczonych specjalistów cieszą się naprawdę dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Chociaż za takie usługi trzeba bardzo często sporo zapłacić, to na ogół okazuje się to dość opłacalnym przedsięwzięciem, szczególnie wtedy, gdy dopiero zaczynamy prowadzić własną działalność gospodarczą.
Oprogramowanie CRM w Wikipedii
System CRM ((ang.) Customer Relationship Management) ? system informatyczny, który automatyzuje i wspomaga procesy na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania oraz utrzymania (obsługi) klienta, czyli system wspomagający pracę działów:
marketingu,
sprzedaży,
obsługi klienta,
zarządu.
Kompleksowe rozwiązanie wspomagające zarządzanie relacjami z klientami powinno zapewnić wspomaganie wszystkich faz kontaktu klienta z organizacją, począwszy od rozpoznania jego potrzeb i identyfikację, poprzez zawarcie transakcji, na usłudze posprzedażnej skończywszy. Składają się na nie trzy rodzaje systemu CRM:
interaktywny,
operacyjny,
analityczny.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_CRM
Wikipedia o zabezpieczeniach oprogramowania
Zabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie oprogramowania niezgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.
Istnieją dwa typy takich zabezpieczeń - broniące instalacji programu przed różnego rodzaju włamaniami, oraz broniące instalacji przed jej administratorem w imieniu autorów oprogramowania.
Zabezpieczenia przed włamaniami polegają na ścisłym określeniu co jest dozwolone a co nie i określeniu interfejsu przez który nie można złamać tych reguł. Dziury mogą znajdować się albo w specyfikacji która nie broni tego co powinna, albo w interfejsie który z powodu błędów programistycznych daje crackerowi możliwość obejścia zabezpieczeń. Zabezpieczenia takie są relatywnie skuteczne, w przypadku prostych systemów mogą być w 100% pewne, w przypadku bardziej rozbudowanych dziury zdarzają się relatywnie rzadko, i działa tu reguła przeciwna do break once run anywhere - dziura raz znaleziona może być szybko załatana na dowolnej instalacji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenia_oprogramowania