Damskie ubiory pracownicze
Osoby zatrudnione w różnych firmach posiadają różne stroje pracownicze. Konkretne elementy strojów pracowniczych uzależnione są od rodzaju działalności konkretnej firmy i zajmowanego przez pracownika stanowiska. W skład męskich ubiorów pracowniczych wchodzą eleganckie spodnie i garnitury lub stroje ochronne przydające się w czasie pracy na halach produkcyjnych.
Natomiast kobiety ubierają charakterystyczne bluzki i spódnice posiadające logo firmy, którą prezentują lub fartuchy ochronne. W różnych miejscach rozdawane są także specjalistyczne ubiory pracownicze, na przykład lekarze i pielęgniarki chodzą w białych fartuchach. Stały się one tak charakterystycznym elementem ubioru, że trudno wyobrazić sobie lekarza przebywającego na dyżurze nie posiadającego fartucha.
Zastosowanie golfu w Wikipedii
Golf ? rodzaj kołnierza, najczęściej z dzianiny, w postaci wysokiej, przylegającej do szyi opaski, którą można zrolować na dowolną wysokość lub zawinąć, tworząc zazwyczaj dwie warstwy. Po raz pierwszy zastosowany około roku 1860, potem modny w latach 20. i 30., ponownie w 60. i 80. XX wieku. Często stosowany m.in. przy ciepłych swetrach z wełny.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Golf_(ubiór)
Kilka słów o ubiorze warstwowym
Ubiór warstwowy - koncepcja ubioru, polegająca na nakładaniu kolejnych warstw odzieży, gdzie każda warstwa spełnia różne funkcje. Łącząc je ze sobą, uzyskujemy funkcjonalną odzież, którą łatwo można dopasować do konkretnych warunków pogodowych i poziomu aktywności. Ten sposób ubierania się został szeroko zaakceptowany w sporcie, turystyce czy trekkingu.
Podstawowy (i najczęściej stosowany) wariant ubioru warstwowego zakłada stosowanie trzech warstw:
warstwy podstawowej, mającej za zadanie szybko i efektywnie odprowadzić wilgoć z powierzchni skóry
warstwy średniej, zapewniającej izolację termiczną
warstwy zewnętrznej, chroniącej przed wodą i wiatrem
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubiór_warstwowy