Ogólnie o śnie

nak nie nadchodzi. Twardy materac nie pozwala nam wygodnie się ułożyć, a my spędzamy kilka godzin frustrując się, zanim w końcu uda nam się zmrużyć oczy. Nie brzmi to zbyt zachęcająco. A teraz uświadomić sobie trzeba to, że nieraz

Ogólnie o śnie Zadbaj o komfort spania swojego dziecka i wybierz idealny materac:

Bez materaca ani rusz

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Kładziemy się spać po dniu pełnym wrażeń. Upragniony sen jednak nie nadchodzi. Twardy materac nie pozwala nam wygodnie się ułożyć, a my spędzamy kilka godzin frustrując się, zanim w końcu uda nam się zmrużyć oczy. Nie brzmi to zbyt zachęcająco. A teraz uświadomić sobie trzeba to, że nieraz takie rzeczy spotykają naszych najmłodszych. Zły wybór dziecięcego materaca sprawia, że dziecko wstaje marudne i rozproszone, a my nie mamy pojęcia dlaczego.

Jeżeli łóżeczko nie daje możliwości wygodnego ułożenia się lub na przykład zapada się, to wtedy nasz maluch z pewnością nie będzie szybko i bezproblemowo zasypiał. Musimy mu zagwarantować stuprocentowy komfort ? dla niego to nawet ważniejsze niż dla nas. My w czasie snu ?jedynie? się regenerujemy, a synek czy córeczka wtedy przeżywają największy rozwój. Nie utrudniajmy mu go ? po prostu dobrze dobierzmy materac. Wygoda ma być się naszym priorytetem.


Ważna decyzja

Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której dzień w dzień kładziemy się spać do łóżka niepotrafiącego nam zagwarantować właściwych warunków do snu. Wiercimy się, materac zapada się pod nami albo jest zbyt twardy... Taka wizja brzmi strasznie. Pomyślmy teraz o tym, że źle dobrany materac dziecięcy zagwarantuje naszej pociesze równie nieprzyjemne doznania, a one z kolei przełożą się na poddenerwowanie w ciągu dnia i problemy ze skupieniem. W wieku, gdy sen odgrywa kluczową rolę, nie możemy pozwolić na takie niewygody.

Prawidłowy wybór materaca dla naszego dziecka powinien stać się priorytetem. Nie da się zaprzeczyć temu, że sen to podstawa dla młodego organizmu. To w tym okresie ciało rozwija się, a mózg przetwarza nowe doznania. Nie chcielibyśmy więc tego komplikować poprzez długie godziny bezsenności w niewygodnym łóżeczku. Rozważmy dostępne propozycje i zdecydujmy się na najwygodniejszą dla najmłodszego członka rodziny.


Alergia skórna u dzieci

Mianem alergii skórnej określa się reakcje uczuleniowe skóry, które są wynikiem kontaktu organizmu z metalami, związkami chemicznymi, substancjami roślinnymi lub żywnością. Alergia skórna u dziecka ma najczęściej postać pokrzywki, atopowego zapalenia skóry (AZS) lub kontaktowego zapalenia skóry. Typowym objawem reakcji uczuleniowej skóry są zmiany skórne wywołujące świąd. Drapanie skóry przez dziecko może powodować kolejne infekcje skórne.

Do wystąpienia alergii skórnej może przyczyniać się wiele czynników. W przypadku pokrzywki alergicznej kluczową rolę odgrywa kontakt z alergenem, a także: zadrapanie skóry, jej ucisk, niska temperatura, podwyższenie temperatury ciała i nadmierne wydzielanie potu przez organizm, promieniowanie UV, stres, niektóre produkty spożywcze i leki, dodatki do żywności, alkohol oraz kontakt z wodą.

Objawy atopowego zapalenia skóry pojawiają się w związku z alergenami białkowymi. Schorzenie zaczyna rozwijać się zwykle w okresie niemowlęcym (od 2 do 3 miesiąca życia dziecka) i ustępuje wraz z upływem czasu. Po zniknięciu objawów AZS skóra dziecka może być sucha i podatna na podrażnienia. Istnieje również ryzyko przejścia atopowego zapalenia skóry w inne schorzenie alergiczne (np. astmę oskrzelową).

U dzieci zmagających się z kontaktowym zapaleniem skóry (tzw. wypryskiem kontaktowym) powierzchniowe zmiany skórne pojawiają się na skutek styczności alergika z danym alergenem (niklem, gumą, chromem, składnikami kosmetyków lub barwnikami).

Źródło: https://parenting.pl/portal/alergia-skorna-u-dzieci