Na szybko: architekci

jemy gotowy projekt. Na co patrzeć gdy wybieramy projekt?/Ogrom gotowych projektówBiura projektowe i architektoniczne rosną jak grzyby po deszczy, nic dziwnego, zapotrzebowanie rośnie. Mimo niżu demograficznego w Polsce, ciągle bu

Na szybko: architekci Kupno domu, albo zdecydowanie się na budowę to niemała inwestycja, dlatego trzeba ją bardzo dobrze przemyśleć, aby później niczego nie żałować. Kiedy wybór padnie na budowę: , albo kupujemy gotowy projekt. Na co patrzeć gdy wybieramy projekt?/

Ogrom gotowych projektów

Biura projektowe i architektoniczne rosną jak grzyby po deszczy, nic dziwnego, zapotrzebowanie rośnie. Mimo niżu demograficznego w Polsce, ciągle buduje się nowe mieszkania i domy. Powstają nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych na obrzeżach miast, nowe bloki ze wszystkimi wygodami (ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja itp.).

Ilość gotowych projektów jest wręcz zastraszająca, zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest ich tak dużo, że już powoli nie ma potrzeby tworzenia projektów indywidualnych. Każdy znajdzie coś dla siebie, może z niewielkimi poprawkami.


Nowe wymagania w budownictwie

Rynek mieszkań ciągle ulega zmianom, a deweloperzy i architekci starają się nad tymi zmianami nadążyć. Coraz to nowe normy dotyczące energooszczędności domów i mieszkań wymuszają zmiany w projektach.

W przyszłości- i to wcale niedalekiej- wszystkie nowe budynki będą musiały być pasywne i nie ma od tego ucieczki. Koszty budowy się zwiększą, ceny projektów również, a co za tym idzie ceny samych nieruchomości. Jednak jest i dobra strona: mieszkanie w takim budynku będzie tańsze i zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą.


Jakość i profesjonalizm- ma swoja cenę

Projekt domu może być albo dobry, albo zły, nie ma nic pomiędzy. I nie chodzi tutaj tylko o kwestie estetyczne, ale i dużo ważniejsze, użytkowe. Widywałem domy gdzie wyloty rynien były tuż przy drzwiach, co w połączeniu z wysokim profilem dachu sprawiało, że woda przelewała się i moczyła elewację budynku i ochlapywała domowników kiedy wychodzili w deszczową pogodę.

Pewnie znajdzie się więcej takich kwiatków, jak np. nieotwierające się okno, ponieważ zahacza o balustradę na balkonie. Podsumowując- nie ma co oszczędzać na projekcie, bo chytry traci dwa razy.


O architekturze

Architektura (łac. architectura) ? każdy zbiór zasad planowania, projektowania, konstruowania oraz prawidłowego doboru materiałów dotyczący przede wszystkim budownictwa, a także w swej pierwotnej postaci gnomoniki oraz machin budowlanych jak i wojennych1.

Architektura jest także rozumiana jako budynek, budowla lub obiekt małej architektury usytuowany przez człowieka na powierzchni Ziemi pojedynczo lub w zabudowie w danym miejscu i w określonym czasie (epoce) widziany z konkretnego punktu obserwacyjnego. Architektura jest obrazem obiektów prawnie określonych jako obiekt budowlany.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura