Crossfit- nowa moda?

ywają niezłe efekty w krótkim czasie.Ćwiczenia dobrze robią na ciało... i na psychikęTrening i aktywność fizyczna dobrze wpływa na stan zdrowia, ale również na dobry stan psychiczny. Wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny

Crossfit- nowa moda? Crossfit to względnie nowa moda na ćwiczenia na hali fitness, a z powodu, że zdobywa dużą popularność powstały nawet . Nie sposób nie zauważyć, iż osoby ćwiczące ten typ sportu zdobywają niezłe efekty w krótkim czasie.

Ćwiczenia dobrze robią na ciało... i na psychikę

Trening i aktywność fizyczna dobrze wpływa na stan zdrowia, ale również na dobry stan psychiczny. Wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny mogą pomóc na lekkie stany depresyjne i złe samopoczucie.

Dodatkowo regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na szereg chorób. Począwszy od zawałów serca poprzez problemy z ciśnieniem i miażdżycą. Warto więc ćwiczyć, nie tylko dla postawnej, umięśnionej sylwetki, ale również dla zdrowia i dłuższego, bardziej szczęśliwego życia.


Zastosowanie glutaminy

Glutamina w diecie sportowca pozwala bardzo efektywnie uzupełnić braki lub niedobory białek. Jak wiadomo białka są odpowiedzialne za budowanie mięśni, a przecież większości ludzi ćwiczących an tym właśnie zależy. Glutamina to idealny suplement zarówno przed jak i op treningu, ponieważ ma silne działanie neutralizujące kortyzol. Glutamina jest odpowiednie odżywi i nawodni komórki mięśniowe, co zaowocuje zwiększeniem się siły oraz masy mięśnia. Dodatkowo w procesie glukoneogenezy organizm zaczyna wytwarzać glukozę, co dam nam dodatkowy zastrzyk energii zarówno przed jak i po treningu.


Kulturystyka

Kulturystyka ? amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu. Polega na kształtowaniu sylwetki ciała poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni.

Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku. Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka