Botulina, czyli botox
Zabieg jest przeprowadzany przez chirurga plastyka lub dermatologa. Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 20 minut. Nie jest bolesny, więc nie wymaga znieczulenia. W przypadku dużej wrażliwości na ból może zostać podane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie około 7-10 dniach. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie trzeba powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 6 miesiącach od botoksu, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny botoks, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kiełbasiany
Krótko o chirurgii plastycznej
Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.
Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna
Kwas hialuronowy zastosowanie
Dzisiaj w szeroko pojętym środowisku kosmetycznym kwas hialuronowy zajmuje szczególnie wysokie miejsce. Nic dziwnego bardzo często stosuje się go w kosmetyce czy też w przypadku medycyny estetycznej. Jest to więc środek bardzo uniwersalny i niekiedy jest to najlepszy sposób na naprawę jakieś części naszego ciała niż korzystanie z ingerencji skalpela. Oczywiście sam kwas hialuronowy to bardzo naturalny środek niepowodujący żadnych szkód w naszym organizmie. Warto zauważyć, że wspomniany powyższej kwas hialuronowy występuje u żywych organizmów.
Jego ogólne właściwości są jak najbardziej potrzebne dla człowieka. Kwas umożliwia bardzo szybką regenerację tkanek oraz przyspiesza gojenie się ran. Jest to naprawdę niezastąpiony środek bardzo przydatny przy zabiegach związanych z poprawą skóry twarzy. Najważniejszym zadaniem jest właściwie zastosowanie kwasu, ponieważ tylko wtedy staje się on naprawdę pomocny. Pamiętajmy że właściwe zastosowanie jest zależne tylko od nas i od sytuacji, w której wykorzystamy dane rozwiązanie.