Zdrowa skóra twarzy z naturalnymi kosmetykami

ży są zwykle dokładnie opisane pod kątem przeznaczenia i działania; istnieje także wiele domowych sposobów robienia maseczek - np. okład z ubitej piany białka jaj działa ściągająco, z drożdży - odżywczo i wygładzająco, z płatków o

Zdrowa skóra twarzy z naturalnymi kosmetykami naturalny olejek ogórkowy

Encyklopedia i rodzaje maseczek na twarz

W zależności od rodzaju cery, typu problemów skórnych lub oczekiwanego efektu, dobiera się właściwą maseczkę. Środki dostępne w sprzedaży są zwykle dokładnie opisane pod kątem przeznaczenia i działania; istnieje także wiele domowych sposobów robienia maseczek - np. okład z ubitej piany białka jaj działa ściągająco, z drożdży - odżywczo i wygładzająco, z płatków owsianych - oczyszczająco i hamująco na łojotok, z owoców (np. truskawek) witaminizująco i rozświetlająco, z surowych ogórków - wybielająco. Stosując daną maseczkę należy mieć świadomość, że może ona działać alergizująco, należy więc najpierw wypróbować ją na małym fragmencie skóry i odczekać kilka godzin na ewentualną reakcję.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maseczka_kosmetyczna


Właściwości olejków

Właściwości olejków są bardzo szeroko opisywane przez kosmetologów. Zapewniają oni, że dobrej jakości olejki potrafią bardzo dobrze odżywić skórę i sprawić, że skóra osoby w każdym wieku nabiera zupełnie nowego blasku. Inną zaletą olejków jest fakt, że ich stosowanie jest stosunkowo proste, muszą być one jedynie dokładnie nakładane na skórę, aby mogły naprawdę skutecznie oddziaływać na skórę.

Wobec tego osoby, które chcą wykorzystać wszystkie właściwości olejków starają się je stosować zgodnie z wszystkimi zasadami ustalonymi przez kosmetologów. Sposoby stosowania olejków są także szeroko opisywane na różnych stronach internetowych. Dzięki temu można w bardzo łatwy sposób uzyskać wszelkie informacje na temat takich olejków.


Do tego rodzaju środków zalicza się: i

Środki te służą przede wszystkim do utrzymywania powierzchni określonych części ciała w możliwie jak najlepszym stanie naturalnym. Część środków pielęgnujących ma też charakter leczniczy. Do tego rodzaju środków zalicza się:

i wiele innych.

Kosmetyki są przedmiotem regulacji ustawy z dnia 30 marca 2001 roku o kosmetykach (Dz.U. z 2001 nr 42, poz. 473). 24.03.2009 Parlament Europejski przyjął rozporządzenie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa kosmetyków poprzez ustanowienie jasnych warunków jakie firmy muszą spełnić w kwestii oceny bezpieczeństwa produktów i ochrony zdrowia konsumentów. Rozporządzenie to nie zmienia obowiązujących przepisów dotyczących zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyka