Funkcjonalność oprogramowania
Jakie funkcjonalności może mieć program tworzony na indywidualne zamówienie klienta? Tak na prawdę każdą dostępną w momencie zamawiania. Jedynym limitem są koszty związane z utworzeniem takiego programu, bo jak wiadomo im więcej nowoczesnych technologii użytych w projekcie tym wyższy koszt.
Odnośnie funkcjonalności trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach, np. wybranej platformy na której ma działać program. Przy pisaniu aplikacji mobilnych trzeba pamiętać o ograniczeniach osiągów telefonów. To co na przeciętnym komputerze będzie działać bez problemu, na telefonie może się nawet nie uruchomić.
Czas potrzebny na stworzenie aplikacji
Indywidualne programy tworzą całe zespoły programistów, grafików, a czasem nawet analityków (dot. aplikacji finansowych). Pracy nad takim programem jest zazwyczaj bardzo dużo i może trwać nawet do roku. Co może wydawać się stosunkowo długim okresem, ale to czasami na prawdę minimum czasu oczekiwania.
Dlaczego pisanie programu trwa tyle? Cóż to zależy od jego złożoności, ale programy na indywidualne zamówienie często maja funkcję, których nie maja programy komercyjne i trzeba je opracować w trakcie tworzenia aplikacji. Stąd też wynikają koszty takiego oprogramowania, które mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy.
Wikipedia i PHP
PHP? interpretowany skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych w czasie rzeczywistym.
PHP jest najczęściej stosowany do tworzenia skryptów po stronie serwera WWW, ale może być on również używany do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, a nawet do pisania programów pracujących w trybie graficznym (np. za pomocą biblioteki GTK+, używając rozszerzenia PHP-GTK). Implementacja PHP wraz z serwerem WWW Apache oraz serwerem baz danych MySQL określana jest jako platforma AMP (w środowisku Linux ? LAMP, w Windows ? WAMP).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/PHP