Samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę?

ziały szpitalne. Zwykle z rana zmywane są korytarze i podłogi we wszystkich salach szpitalnych, a wieczorami powtórnie zmywane są szpitalne korytarze. Oprócz tego czyszczone są wszystkie szafki pacjentów oraz parapety i krany znaj

Samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę? pranie dywanów wrocław

Sprzątanie oddziałów szpitalnych

Administratorzy szpitali zwracają ogromną uwagę na to, że powinny być one porządnie sprzątane. Dlatego praktycznie codzienne sprzątane są całe oddziały szpitalne. Zwykle z rana zmywane są korytarze i podłogi we wszystkich salach szpitalnych, a wieczorami powtórnie zmywane są szpitalne korytarze. Oprócz tego czyszczone są wszystkie szafki pacjentów oraz parapety i krany znajdujące się na niektórych salach. Sprzątane są także szpitalne łazienki i toalety. Szczególną uwagę zwraca się na potrzebę dezynfekcji szpitalnych sanitariów i wycieranie do sucha łazienkowych podłóg po to, żeby żaden z pacjentów nie poślizgnął się na nich. Uzupełniane są także dozowniki z mydłami w płynie i pojemniki na papier toaletowy.


Domowa chemia

Kosmetyki i chemia domowa wbrew pozorom mają sporo wspólnego. W obu tych produktach mogą znaleźć się substancje drażniące naszą skórę i źle wpływające na nasze zdrowie. Dlatego coraz częściej można spotkać z domostwami w których stosuje się tylko i wyłącznie ekologiczne produkty.

Takie eko sprzątanie nie jest droższe od chemicznego, a na pewno zdrowsze i bezpieczniejsze. Trzeba nabrać tylko wprawy w tego typu sprzątaniu i nie zniechęcić się kiedy coś nie chce się doczyścić w trybie natychmiastowym.


Alergia skórna - częsty problem u dzieci

Mianem alergii skórnej określa się reakcje uczuleniowe skóry, które są wynikiem kontaktu organizmu z metalami, związkami chemicznymi, substancjami roślinnymi lub żywnością. Alergia skórna u dziecka ma najczęściej postać pokrzywki, atopowego zapalenia skóry (AZS) lub kontaktowego zapalenia skóry. Typowym objawem reakcji uczuleniowej skóry są zmiany skórne wywołujące świąd. Drapanie skóry przez dziecko może powodować kolejne infekcje skórne.

Do wystąpienia alergii skórnej może przyczyniać się wiele czynników. W przypadku pokrzywki alergicznej kluczową rolę odgrywa kontakt z alergenem, a także: zadrapanie skóry, jej ucisk, niska temperatura, podwyższenie temperatury ciała i nadmierne wydzielanie potu przez organizm, promieniowanie UV, stres, niektóre produkty spożywcze i leki, dodatki do żywności, alkohol oraz kontakt z wodą.

Objawy atopowego zapalenia skóry pojawiają się w związku z alergenami białkowymi. Schorzenie zaczyna rozwijać się zwykle w okresie niemowlęcym (od 2 do 3 miesiąca życia dziecka) i ustępuje wraz z upływem czasu. Po zniknięciu objawów AZS skóra dziecka może być sucha i podatna na podrażnienia. Istnieje również ryzyko przejścia atopowego zapalenia skóry w inne schorzenie alergiczne (np. astmę oskrzelową).

U dzieci zmagających się z kontaktowym zapaleniem skóry (tzw. wypryskiem kontaktowym) powierzchniowe zmiany skórne pojawiają się na skutek styczności alergika z danym alergenem (niklem, gumą, chromem, składnikami kosmetyków lub barwnikami).

Źródło: https://parenting.pl/portal/alergia-skorna-u-dzieci