Czas na odżywki
Czas przyjmowania suplementów jest tak samo istotny jak same odżywki, które zażywamy. Jeżeli dany suplement należy przyjmować przed treningiem- tzw. przed treningówki- to właśnie wtedy należy go przyjąć. Nieprzestrzeganie tych czasów przyjmowania może poskutkować zmniejszyć ich dobroczynny wpływ na trening.
Zarówno przed, w trakcie jaki i po treningu jest mnóstwo rodzajów odżywek i każda ma inne działanie na organizm trenującego. Jednak jest jedna zasada, którą powinniśmy się kierować kupując odżywki: tańsze znaczy gorzej jakości, a pewnie nikomu nie trzeba mówić, że niższa jakość = gorszy efekt.
Co ubrać do ćwiczeń
Ubranie sportowe to nieodłączna część każdego sportu i każdy sport ma 'swoje' ciuchy. Wybór takiego ubioru może pozytywnie wpłynąć na nasze dobre samopoczucie podczas ćwiczeń, a co za tym idzie, może wpłynąć na efekty treningu.
Warto wybierać ciuchy i bieliznę termoaktywną, ponieważ pozwala ona na dobre odprowadzenie wilgoci przy zachowaniu dobrej temperatury ciała. Słowem trudniej się przegrzać czy też przeziębić. Takie sportowe ubranie ma być przede wszystkim wygodne i dobrze dopasowane, nie może krępować ruchów ani uwierać.
Węglowodany
Węglowodany stanowią najważniejszy składnik diety, ponieważ są podstawowym źródłem energii dla pracujących mięśni. Sportowcy stale narażeni są na niedobory tych składników, co powoduje spadek wydolności i zmęczenie. Podstawą jest założenie, że po zaspokojeniu zapotrzebowania organizmu człowieka na białko i tłuszcz, pozostałe potrzeby energetyczne zostaną pokryte przez węglowodany.
Oprócz funkcji energetycznej, węglowodany spełniają ważną rolę w organizmie. Dostateczna ilość sacharydów w pożywieniu jest niezbędnym warunkiem prawidłowych przemian tłuszczów i białek. Czynnikiem, który może zakłócić przebieg przemian węglowodanowych i tym samym tłuszczu i białka jest nadmiar tiaminy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zapotrzebowanie_energetyczne_dla_sportowców