Przycinak dostosowywujący się do grubości wykładziny
Używając różnych przycinaków, rzadko natrafiamy w nich na regulację która pozwoliłaby się dostosować do danej grubości wykładziny - w tym przypadku, problem ten został dostrzeżony i całkiem zgrabnie rozwiązany.
W trakcie użytkowania Greencut'a szybko dostrzeżemy tą funkcję i równie szybko ją polubimy - bardzo ułatwia ona równe cięcie po całej długości linoleum czy wykładziny - narzędzie jest dopasowane na grubość więc nie ma miejsca na chybotanie czy zaginanie się materiału. Jest to o tyle ważne, że przecież nikomu nie chce się poprawiać krzywego cięćia - nie ma na to czasu. Gorzej jeśli ucięte zostało za dużo, bo przecież się tego nie doklei.
Tak więc, używając naszego narzędzia, przynajmniej o to nie musimy się martwić. nie jest to rzecz jasna jedyna zaleta tego przycinaka, ale jednak warto zwrócić na nią uwagę, a często zostaje pominięta.
Co z ostrzami?
Zakup przycinaka Greencut wiąże się również z zakupem wielu użytecznych części które dostajemy w komplecie z samym urządzeniem - Bardzo przydatna sprawa, szczególnie jeśli planujemy często korzystać z przycinaka.
Najistotniejszym elementem wymiennym, który rzecz jasna dostajemy w pakiecie, są ostrza. Tutaj z radością donoszę, że przy zakupie Greencut'a otrzymujemy ich w sumie 20, w tym 10 prostych i 10 hakowych. Jest to miły bonus, ponieważ takiej ilości na pewno szybko nie zużyjemy, więc przynajmniej o to nie będziemy się prędko martwić.
Pozostaje nam jedynie zapewnienie sobie odpowiedniej ilości wykładziny do cięcia i dużo zapału do pracy! Wszystko inne przycinak Greencut zapewnia w komplecie.
Surowiec podstawowy wykładzin
Jeśli keidyś również zadawaliście sobie to pytanie, tutaj macie wyjaśnienie:
Poli(chlorek winylu) (polichlorek winylu, PVC, PCW) ? polimer syntetyczny z grupy polimerów winylowych, otrzymywany w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Stosowany do wytwarzania tworzyw sztucznych. Ma właściwości termoplastyczne, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest odporny na działanie wielu rozpuszczalników.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poli%28chlorek_winylu%29