Oszuści bankowi
Doradztwo kredytowe jest niezwykle ważne dla pomyślnego załatwienia wszystkich formalności i całej transakcji finansowej. Okazuje się, że na rynku bankowym istnieje obecnie bardzo dużo ofert, które są podejrzane ze względu na zbyt korzystne dla klienta oprocentowanie lub pozostałe warunki umowy kredytowej. W takich przypadkach rada doradcy kredytowego może okazać się bardzo cenna, ponieważ korzystanie z usług para banku może nie tylko doprowadzić do powstania długów, które bardzo trudno będzie spłacić, ale także do poważniejszych konsekwencji takich, jak wpisanie do rejestru dłużników i związane z tym komplikacje.
Czy warto korzystać z usług doradców kredytowych?
Bardzo często możemy spotkać się z propozycją pomocy w doborze najodpowiedniejszego kredytu. Na rynku finansowym jest naprawdę wiele instytucji bankowych i każda z nich chce zachęcić klientów do skorzystania z ich usług. Doradztwo kredytowe bardzo rozwinęło się w ostatnich latach. Jest to związane między innymi z tym, że ceny na przykład nieruchomości znacząco się zwiększyły wobec czego niewiele osób stać na to, aby zapłacić za posiadłość finansami nawet bardzo długo gromadzonymi. Doradcy finansowi są coraz bardziej potrzebni i wiele osób jest zadowolonych ze skorzystania z takiej usługi. Umożliwia ona nie tylko wybranie najodpowiedniejszej oferty bankowej dla konkretnego klienta, ale także porównanie wszystkich ofert dostępnych na rynku.
Źródło:
Trochę teorii
Kredyt hipoteczny ? długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka1 ustanowiona na rzecz banku kredytującego na prawie użytkowania wieczystego lub prawie własności nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Kredyt hipoteczny jest najczęściej udzielany na sfinansowanie zakupu nieruchomości lub inwestycji budowlanej (nazywany jest wówczas budowlano-hipotecznym).
Podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka, ale nie jedynym. Kredytobiorca ręczy swoim majątkiem obecnym i przyszłym oraz swoimi dochodami obecnymi i przyszłymi. Górną granicą ewentualnych roszczeń banku jest wartość hipoteki. W przypadku kredytów waloryzowanych kursem waluty (kredytów walutowych zgodnie z prawem w Polsce nie ma) górna wartość hipoteki może zmieniać się.
Tymczasowymi formami zabezpieczenia (do czasu ustanowienia hipoteki) zazwyczaj są: ubezpieczenie kredytu, poręczenie, weksel, blokada środków na rachunku (np. lokaty) oraz poręczenie osoby trzeciej, posiadającej zdolność kredytową.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny