Koszty utrzymania endoskopów medycznych
Osoby decydujące się na zakup endoskopów zwykle bardzo zainteresowane są tym, jakie koszty będą związane z ich zakupem. Oczywiście prowadzenie przychodni wymaga posiadania endoskopów, dlatego ich zakup jest nieunikniony, jednak może się udać dokonać zakupu takich endoskopów po rozsądnej cenie. Dzięki temu będzie można spokojnie zajmować się obsługą przychodni i wykonywać wszystkie badania przewidziane do przeprowadzenia w konkretnej przychodni. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że również koszty związane z utrzymaniem endoskopów mogą być bardzo różne i są one uzależnione od tego, jak dobrej jakości endoskopy zostały zakupione oraz od tego, w jaki sposób są one wykorzystywane. Dlatego osoby posiadające endoskopy starają się utrzymywać je w dobrym stanie.
endoskopia oczna angioendoskopia korzystająca z ultracienkich
Laparoskopia ? badanie wnętrza jamy otrzewnej, np. żołądka, wątroby, żeńskich organów płciowych, itp. Endoskop wprowadza się w tym przypadku przez niewielkie nacięcie brzucha.
Endoskopia igłowa, np. endoskopia oczna, angioendoskopia, korzystająca z ultracienkich włókien optycznych, umożliwiających oglądanie np. wewnętrznych struktur oka czy zastawek serca i naczyń wieńcowych.
Endoskopia, oprócz oglądania wnętrza narządów, umożliwia również wykonywanie niektórych operacji, takich jak polipektomia (usunięcie pojedynczego polipu np. z jelita grubego), papillotomia (nacięcie brodawki Vatera), appendektomia (wycięcie wyrostka), cholecystektomia (wycięcie pęcherzyka żółciowego), usunięcie kamieni z przewodów żółciowych, splenektomia (wycięcie śledziony), tamowanie niewielkich krwawień np. z wrzodów żołądka lub przełyku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia
50000 zdjęć
Endoskopia kapsułkowa ? badanie umożliwiające diagnostykę całego jelita cienkiego. W odróżnieniu od innych badań endoskopowych, nie używa się do tego celu fiberoskopu w postaci giętkiej rury. Pacjent połyka metalową kapsułkę, zawierającą w sobie miniaturową kamerę, która, przechodząc przez przewód pokarmowy pacjenta, wykonuje ok. 50000 zdjęć. Zdjęcia te są przekazywane do urządzenia zamocowanego na brzuchu pacjenta. Po przejściu przez układ pokarmowy, kapsułka jest wydalana. Główną wadą tego badania jest niemożność pobierania wycinków do badań histopatologicznych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia