Sztukateria dla naszego domu
Jeżeli mamy zamiar przeprowadzić gruntowny remont naszego domu, to sprawmy, aby faktycznie odmienił on swoje oblicze na lepsze, na ciekawsze. Z pewnością patrząc na nasze ściany czy elewację można mieć wrażenie, że są one podobna do wielu innych, które spotkać można na przykład w domu sąsiada. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze lokum pozytywnie wyróżniało się, to zastanówmy się nad tym, by zmontować wspaniałą i nadającą klasycznego piękna sztukaterię. Nasza elewacja stanie się zupełnie inną niż do tej pory! Naprawdę warto jest pójść w tę stronę i uczynić swój budynek mieszkalny czymś zupełni innym niż do tej pory. Nie bójmy się takich zmian i choć raz w życiu przekonajmy się, jak w łatwy sposób można nadać dobrego wyglądu naszym wnętrzom.
Urządzając mieszkanie...
Niezależnie od wybranego stylu w którym planujemy urządzić wnętrze musimy kierować się kilkoma podstawowymi regułami i zasadami. Chyba najważniejsze wydaje się nie mieszanie stylów, nawet mając duże doświadczenie i dekorowaniu wnętrz ? może to przynieść więcej szkody niż pożytku.
Po drugie jeżeli już coś postanowimy, realizujmy to do końca. Mieszkanie urządzone w konkretnym stylu będzie wyglądało o niebo lepiej od mieszaniny różnych, kompletnie niepasujących do siebie aranżacji, co może stworzyć nieprzyjemny efekt.
Po trzecie: wybierz to co najbardziej podoba się Tobie, a nie ciotce Basi czy wujkowi Zbyszkowi ? to ma być Twoje mieszkanie i staraj się urządzić je po swojemu :).
Sztukateria w klasycznym wnętrzu
We wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym ważnym elementem jest sufit. Może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Tradycyjne gipsowe cechuje między innymi niepowtarzalność wzorów, które można tworzyć według własnego projektu. Dostępne są też elementy z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). To materiał twardy, wykorzystuje się go na ornamenty o wyrazistej stylistyce, podobnie jak sztukaterie z poliuretanu, który dodatkowo można wyginać. Rzadziej stosuje się droższe sztukaterie z granulatu Verofill ? glinokrzemianowych mikrogranulek połączonych żywicą.
Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html