Aminokwasy- podstawowy budulec mięśni

owca sporo różni się od tej codziennej, standardowej diety zalecanej dla przeciętnego człowieka, główną różnicą są oczywiście kalorie dostarczone do organizmu. Przeciętna dieta dla dorosłego, ważącego 80-90 kg mężczyzny to 2000

Aminokwasy- podstawowy budulec mięśni Generalnie to idealne miejsca, aby zakupić niezbędne do ćwiczeń suplementy i odżywki. Jednak dlaczego warto ćwiczyć z suplementacją?

Czym różni się dieta sportowa od zwykłej

Dieta sportowca sporo różni się od tej codziennej, standardowej diety zalecanej dla przeciętnego człowieka, główną różnicą są oczywiście kalorie dostarczone do organizmu.

Przeciętna dieta dla dorosłego, ważącego 80-90 kg mężczyzny to 2000 kcal, diety sportowe mogą mieć nawet 4000-5000 kcal. Długie stosowanie takiej diety może być szkodliwe, więc warto zasięgnąć porady dietetyka i stale kontrolować stan swojego zdrowia, zwłaszcza nerek i wątroby. To samo tyczy się przy stosowaniu dodatkowych suplementów diety takich jak aminokwasy, białka czy kreatyny.


Na siłownię na nowy rok

Styczeń to czas wielkich zmian, nowy rok, a razem z nim postanowienia noworoczne. W tym okresie siłownie przeżywają spor oblężenie takich właśnie osób. Internauci wyśmiewają się, że siłownie w styczniu są zaludnione, a w lutym pustki.

To w większości spora przesada, ale jest w niej ziarenko prawdy. Na nowy rok zamówienia w sklepach online z odżywkami są sporo większe. Najbardziej chodliwe towary to aminokwasy i spalacze tłuszczu. Więc coś w kwestii postanowień noworocznych jest prawdą.


Z wiki: Historia podnoszenia ciężarów

Podnoszenie ciężarów obecne było już w programie pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 1896. Od tego czasu podnoszenie ciężarów rozgrywane było podczas wszystkich igrzysk z wyjątkiem igrzysk w Paryżu (1900), Londynie (1908) i Sztokholmie (1912). Pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w podrzucie jednorącz był Brytyjczyk Launceston Elliot, który uzyskał wynik 71 kg, drugie miejsce zajął Duńczyk Viggo Jensen (57,2 kg) a trzecie Grek Aleksandros Nikolopulos. W podrzucie oburącz triumfował Viggo Jensen (111,5 kg), drugi był Launceston Elliot a trzeci Niemiec Carl Schuhmann.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podnoszenie_ciężarów