O korzyściach - z WIkipedii
Przedsiębiorca, który postanowi korzystać z wirtualnego biura może również liczyć na wiele korzyści, które wiążą się z tą opcją.
Są to:
znaczny spadek kosztów utrzymania biura,
spadek kosztów związanych z wypłacaniem wynagrodzeń pracownikom,
uproszczenie w wypromowaniu firmy,
elastyczność w kwestii lokalizacji,
podwyższenie prestiżu firmy,
doświadczenie i bezpieczeństwo,
profesjonalny personel,
anonimowość prywatnych danych,
szereg dodatkowych usług administracyjnych
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro
Definicja przedsiębiorstwa
Przedsiębiorstwo (lub inaczej jednostka gospodarcza) ? wyodrębniona prawnie, organizacyjnie, techniczno-produkcyjnie i ekonomicznie jednostka, prowadząca działalność gospodarczą, stanowiąca podmiot podstawowej rangi w gospodarce rynkowej. Istotą działalności przedsiębiorstwa jest produkcja dóbr lub świadczenie usług. Najczęściej definiowanym celem działalności przedsiębiorstwa jest osiąganie zysku poprzez zaspokajanie potrzeb konsumentów. Z perspektywy finansowej celem przedsiębiorstwa jest wzrost jego wartości rynkowej w średnim i długim okresie z korzyścią dla jego właścicieli.
Odrębność prawna przedsiębiorstwa oznacza, że przedsiębiorstwo jest podmiotem praw i obowiązków, którego forma jest określana przez właścicieli przedsiębiorstwa i jest ona zależna od regulacji prawnych obowiązujących na terytorium, na którym funkcjonuje podmiot. Odrębność organizacyjna przedsiębiorstwa oznacza, że jest to jednostka zorganizowana w oparciu o określone metody zarządcze i procesy organizacyjne umożliwiające prowadzenie działalności. Odrębność techniczno-produkcyjna przejawia się w wydzielonym układzie technicznym pozwalającym na prowadzenie produkcji lub świadczenie usług przez jednostkę. Odrębność ekonomiczna oznacza wydzielenie majątkowe, samodzielność decyzyjną i dochodową, której wyrazem jest dążenie do osiągania dodatniej różnicy między efektami i nakładami
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przedsi%C4%99biorstwo
Funkcje wirtualnego biura
Czy każda firma musi posiadać swoją prywatną siedzibę? Czy wszystkie z nich stać na to, by ją kupić lub wynająć? Z pewnością nie! Każda z nich musi jednak posiadać adres, pod którym będzie figurować w rejestrach oraz gdzie będzie można w razie potrzeby przyjmować interesantów lub przeprowadzać ważne spotkania biznesowe. Takie możliwości zapewniają wirtualne biura, które są obecnie coraz bardziej popularne. Takie rozwiązanie jest proste i tanie, a opiera się na tym, że dana firma udostępnia nam powierzchnie biurowe wtedy, kiedy tego potrzebujemy oraz na nasze życzenie obsługuje nasze biuro. Wszystko to kosztuje o wiele mniej i wiąże się z mniejszymi problemami, dlatego często będzie to bardzo dobre rozwiązanie.